в днешния брой 54,5% от головете при Любо са с глава

54,5% от головете при Любо са с глава

05-05-2021 Тема спорт

• 1:0 над Арда бе петият шампионатен мач на Любослав Пенев в четвъртия му престой начело на ЦСКА. Във всичките от тях армейците се разписаха с глава. Под ръководството на Ел Голеадор червените вкараха 11 попадения в този период, като 6 от тях – 54.5%, бяха реализирани с глава.
• В този период петима футболисти вкараха с глава, като единствено Юрген Матей се разписа два пъти – при 1:0 над Арда и 6:0 над Монтана. Останалите, реализирали по този начин, бяха Жорди Кайседо (1:1 с Арда), Бисмарк Чарлс (1:2 с Царско село), Мено Кох (6:0 с Монтана) и Жул Кейта (1:0 с Левски). Асистенциите за тези попадения бяха на трима души – Федерико Варела (3), Греъм Кери (2) и Амос Юга (1).

27 03.05.2021 г. ЦСКА – Арда 1:0 1

• Французинът Тибо Вион игра на 5-и различен пост за червените през сезона. Срещу Арда той стартира за първи път като ляв бек. Освен това е бил ползван като чист десен бек, десен халф-бек, дясно крило и дефанзивен халф.
• ЦСКА отбеляза 11-ия си гол през сезона в периода 76 – 90-ата минута. В този отрязък, както и между 61 – 75-ата, тимът е най-ефективен в двубоите си.
• ЦСКА има 27 гола през втората част, над два пъти повече, отколкото през първото полувреме, когато е реализирал 13.
• Любослав Пенев записа първа победа в треньорския дуел срещу Николай Киров. В предишните 5 сблъсъка помежду им (б.а. – включително за купата на България) Ел Голеадор бе стигнал само до 2 равенства и имаше 3 загуби.
• ЦСКА е в серия от три поредни победи, в които не е допуснал гол.
* Срещу Арда 18-годишният юноша на ЦСКА Мартин Смоленски записа седмото си шампионатно участие този сезон.

ИГРАЧИТЕ НА ЦСКА В ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2020/21 Г.