Перуджа отново триумфира в Шампиноската лига
Италианският Перуджа победи полския Заверче с 3:0 (29:27, 25:18, 25:15) във финала на Шампионската лига по волейбол за мъже, който се проведе в Торино, Италия.
Така волейболистите на Перуджа защитиха титлата си и спечелиха трофея за втори пореден сезон. За клуба това бе трето участие във финал на турнира след 2017 година, когато остана на второ място.
Сред съдиите на двубоя за титлата беше и българинът Константин Йовчев.
Полският тим оказа сериозна съпротива единствено в първия гейм, но шампионите все пак го спечелиха драматично с 29:27. В следващите две части Перуджа доминираше и заслужено стигна до чистата победа.
Най-резултатен за италианския отбор бе Уасим Бен Тара с 24 точки. Олех Плотницкий добави 12 точки, а Роберто Русо завърши с 10.
В заключителния етап от впечатляващата си кариера ветеранът Масимо Колачи спечели третата си титла в Шампионската лига и беше избран за Най-полезен играч (MVP) на Финалната четворка в Торино.
В мача за третото място турският Зираат Банк победи полския Проект Варшава с 3:2 (20:25, 25:23, 13:25, 25:23, 15:11).
За Зираат Банк това е първото отличие в историята на клуба в най-престижния европейски клубен турнир.
Нимир Абдел-Азиз бе най-резултатен за турския състав с впечатляващите 36 точки.
Свързани