След 16 години отсъствие: Отборът на Новак Джокович пак е част от елита
Докато на корта в Рим претърпя изненадваща загуба, Новак Джокович само ден по-късно имаше сериозен повод за радост извън тениса. Льо Ман, клубът, на който сръбската звезда е един от съсобствениците, си гарантира място в Първа френска футболна дивизия и след 16-годишно отсъствие отново ще играе сред най-силните отбори във Франция.
Изкачването стана факт в последния кръг на Втора френска футболна дивизия, след като Льо Ман победи Бастия с 2:0 като гост на остров Корсика. Срещата бе решаваща и за двата отбора – гостите се бореха за място в елита, а Бастия се опитваше да избегне изпадане. В крайна сметка успехът на Льо Ман донесе радост на тима и неговите привърженици, а домакините се озоваха в третото ниво на френския футбол.
Отборът реши всичко още преди почивката. Ерван Колао откри резултата в 16-ата минута, а Милан Робен оформи крайното 2:0 в добавеното време и даде начало на бурните празненства.
Успехът е връхната точка на впечатляващото възраждане на клуба. Само преди няколко години Льо Ман изпадна до любителските дивизии заради сериозни финансови затруднения. Миналия сезон отборът се завърна във Втора френска дивизия, а сега направи още по-голяма крачка, осигурявайки си участие в елита.
Проектът привлече редица известни имена от света на спорта. Освен Джокович, сред съсобствениците са предприемачът Йоргос Франгулис, бившите пилоти от Световния шампионат във Формула 1 Кевин Магнусен и Фелипе Маса, а наскоро към клуба се присъедини и вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа.
Въпреки че в края на сезона Льо Ман допусна няколко колебания и постави под съмнение шансовете си за изкачване, в най-важния момент тимът показа характер и заслужено се завърна сред най-добрите във френския футбол.









