Жената, която води отбор в Шампионската лига
Вероятността да не сте чували името Чан Юен Тин се доближава до 100-те процента. В случая обаче говорим за единствената жена, ръководила като треньор отбор в Шампионската лига. През 2016 г. тя бива назначена начело на хонконгския Ийстърн 15 мача преди края на сезона в момент, в който тима се бори за титлата. Противно на всички скептици, тя успява да го изведе до отличието, с което си осигурява място в азиатската Шампионска лига. Там отборът й попада в една група с японския Кавазаки Фронтале, корейския Сувон Блууингс и китайския Гуанджу Евърград и логично остава на последно място с едва 1 спечелена точка. Историческият момент обаче е гостуването на китайците на 22 февруари 2017 г., загубено с 0:7. Това е първият случай, когато жена ръководи отбор в мъжки континентален турнир и неслучайно въпреки резултата тя получава поздравления от самия Луиш Фелипе Сколари.









